
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 6 |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 6 |
| Number of Bits | 6 |
| Turn-On Delay Time | 14.5 ns |
| Quiescent Current | 2 µA |
| Propagation Delay | 14.5 ns |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 6 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 6 |
| Number of Input Lines | 6 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Push-Pull |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.52013
Ext.Price$0.52013
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.52013 | $0.52013 |
| 10 | $0.41462 | $4.14620 |
| 25 | $0.37789 | $9.44725 |
| 50 | $0.34441 | $17.22050 |
| 100 | $0.31389 | $31.38900 |
| 300 | $0.30087 | $90.26100 |
| 500 | $0.28838 | $144.19000 |
| 1000 | $0.27335 | $273.35000 |
